asz.org.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Małe szklarnie do ogrodu

Mateusz Sadowski 2018-11-14 0 komentarzy
Wpis

Szklarnia w ogrodzie ma swój urok. Szczególnie jeśli jest wykonana solidnie. Wówczas to nie tylko miejsce, w którym gospodyni domowa może uprawiać warzywa lub hodować kwiaty, ale także ozdobą miejsca, w którym stoi.

Wielu panów bierze sobie za honor stworzenie takiego miejsca samodzielnie. Chwała im za to. Muszą jednak pamiętać, że nieumiejętne zmontowanie wspomnianego przybytku może zakończyć się katastrofą. Szklarnię bowiem trzeba wybudować w sposób, który zapewni bezpieczeństwo znajdującym się w niej osobom. 

Dlatego, chcąc posiadać szklarnie w ogrodzie, warto pokusić się o zakup gotowego produktu do samodzielnego montażu. Takie można znaleźć np. w firmie greenhouse-service.pl, która oferuje duże przemysłowe obiekty, jak również małe szklarnie przy ogrodowe. Należy pamiętać, aby wybierać te wykonane z aluminium. Wyglądają tak samo estetycznie, jak te drewniane, a są nieporównywalnie trwalsze. Nie reagują na wilgoć, jaka panuje w miejscu uprawy roślin. Co więcej — jeśli gospodyni nie jest fanką uprawy nowalijek, może w niej przechowywać kwiaty podczas mroźnych dni.

Niemniej jednak warto zauważyć, że w szklarni wszystko znacznie szybciej rośnie. Ci, którzy mieli do czynienia z takim pomieszczeniem, doskonale wiedzą, że pomidory czy ogórki mogą zbierać nawet do 1,5 miesiąca szybciej, niż z tradycyjnej uprawy. Dodatkowo ogrodnik ma pewność, że będzie miał co zbierać — w szklarni warzywa bowiem przetrwają szybciej niż na nieosłoniętym terenie. Warto zatem mieć w swoim ogrodzie szklarnię aluminiową. Jej wielkość bez problemu można dobrać do rozmiarów ogrodu.

Zostaw komentarz