asz.org.pl otwiera przed Tobą świat pełen niesamowitych możliwości

Napisz do nas i przedstaw się

Glukometr

Pola Jabłońska 2019-06-02 0 komentarzy
Glukometr

Cukrzyca to nie wyrok. Samokontrola i regularne badanie poziomu cukru we krwi to coś, co pozwoli na długie i w marę spokojne życie z tą chorobą bez powikłań. Nie ulega jednak wątpliwości, że na początku każdy chory jest trochę zdezorientowany. Martwi się, czy będzie umiał poradzić sobie z codzienną samokontrolą, która nie ogranicza się tylko do codziennych i regularnych pomiarów glikemii.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne uważa, że potrzebne są szkolenia i kursy dla diabetyków, które pomogą im zrozumieć, czym jest cukrzyca i co można wyczytać z wyników pomiaru glikemii. Najpierw jednak każdy diabetyk powinien wiedzieć, jakie są dostępne na rynku urządzenia do pomiaru stężenia cukru we krwi. Czym się kierować, wybierając swój pierwszy glukometr? Pomocny w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie może okazać się serwis internetowy sklepmedyczny.com.pl. Tam zaprezentowano różne rodzaje urządzeń nie tylko do pomiaru glikemii, ale też np. do pomiaru poziomu cholesterolu we krwi.

Choć współczesne glukometry to urządzenia coraz tańsze, pacjent przy zakupie tego rodzaju aparatu nie powinien kierować się wyłącznie ceną. O wiele istotniejsze jest, aby sprawdzić, jakie parametry ma urządzenie. Są to takie parametry jak np.:

  • dokładność wskazywanego pomiaru
  • pojemność pamięci urządzenia
  • wielkość wyświetlacza
  • czy jest to urządzenie paskowe, czy bezpaskowe
  • sposób i częstotliwość ładowania urządzenia.

W kategorii urządzeń bezpaskowych, które są coraz popularniejsze, warto wymienić chociażby nowoczesne urządzenie CoaguChek INRange. Posiada ono wbudowany system przesyłania wyników pomiaru do wybranej placówki medycznej.

Zostaw komentarz